Jezdecká Stáj

For Funny


+ Fotogalerie

FOR FUNNY

Zakládající kobylkou našeho sportovního chovu je hannoverská kobyla For Funny narozená roku 2007 po otci For Edition,matka po Contendro 1.

Fanynku máme od jejích 7 let a za tu dobu jsme ušli náročnou cestu.Postupně jsme se propracovali na výkonnost parkuru S** (130cm).

Je to typická zrzavá německá kobyla, která nedá člověku nic zadarmo, ale vyvažuje to svým charakterem a neomezeným skokovým talentem.

V parkuru je pozorná,energická, rychlá a hbitá,skoro ze všech závodů přivezla mašli.

V roce 2018 nám dala krásnou klisničku a v současné době je březí po hřebci Zanzibar,hříbátko očekáváme na konci června 2023.

Jelikož je to rodinné zlato a velice si jí vážíme,nese náš jezdecký areál její jméno.

Úspěšných parkurů máme na kontě několik, zde přikládáme jedno z nich.

For Guidam'S rose

Neboli Růženka či Rozárka je dcera naší Fanynky, otcem je 1053 Guidam Sohn .

Narodila se v květnu 2018 a od první chvíle nám dělá jen radost. Ve třech letech se úspěšně zúčastnila výkonnostních zkoušek mladých klisen ve Svinčicích.

V roce 2021 absolvovala šampionát mladých koní ve skoku ve volnosti ve Svržně a v početné konkurenci 3-letých klisen zvítězila, o rok později krásný výsledek napodobila a obsadila druhé místo. Má za sebou také účast na třech oficiálních závodech a jelikož maminku nezapře nejen vzhledem, ale i výsledky, tak přivezla z každého úspěšného parkuru mašli. Aktuálně je v plné přípravě na nadcházející sezónu a my pevně věříme, že v budoucnu dokáže minimálně to, co její maminka.

Na tréninku je vždy velmi dopředná, chtivá a učenlivá.

Cindy

Smíšená bělka po známém hřebci Aristo Z a z maminky po Catango Z je určitě první klisna, které si všimnete v našem výběhu. Když zrovna není vyválená a od bahna, tak krásně svítí na dálku. Máme ji od dubna a pořídili jsme ji hlavně do chovu, už několik hříbátek měla a je tedy zkušenou maminkou. Nyní je březí po všestranném hřebci Bernstein a hříbátko očekáváme na začátku dubna. Povahou je to velice jemná dáma, která nemá ráda zbrklé pohyby a potřebuje člověka, kterého zná a kterému věří. Zkrátka nesáhne na ní jen tak někdo.

 Zatím jsme jí nezkoušeli pod sedlem, jelikož údajně byla obsednutá ve třech letech a

následně byla jen v chovu, do budoucna jí však určitě zkusíme obsednout, aby mohla chodit na procházky do terénu.

Lettuce

Letuška je mohutná přerostlá klisna českého teplokrevníka po otci Phill, z maminky po Lacantus. Narodila se v dubnu 2011 a byla předurčena do sportu, postupně se vypracovala až do stupně S* (125 cm) v parkurovém skákání. Bohužel přes určité zdravotní komplikace byla ze sportu vyřazena a díky tomu se dostala do naší stáje, kde si spokojeně užívá velký výběh plný travičky a taky pravidelné vyjížďky do terénu.

Je to takový velký mazlík, má ráda lidský kontakt a je opravdu moc hodná na veškeré ošetřování. Na lonži se na ní může učit i začátečník. Naopak v terénu potřebuje zkušeného jezdce, který ji podpoří v každé nejisté situaci.

Darja

Dája se narodila 14.3. 2009, její vysoko nošený ocas,ušlechtilá štičí hlava, vytrvalost a temperament prozradí, že je čistokrevný arabský plnokrevník.

Je to velice inteligentní dáma, ve stádě spíše submisivní.

Byla k nám dovezena společně se svým nejlepším parťákem Rockym v dubnu 2023 jako provozní koník, tuto funkci plní naplno, jezdí na ní holky, které jsou v oddílu.

Občas je umí potrápit a postavit si hlavu, ale je to úplně v pořádku, protože holky si s ní umí poradit.

Rocky

Rocky se narodil 10.4. 2007 a je zástupce plemene Shagya arab.

V minulosti běhal vytrvalostní závody, následně trajdal pouze na vyjíždky a jinak tomu není ani teď, společně s Dájou plní funkci školního koníka a učí i nejmenší.

Vzhledem k věku je vyrovnaný, klidný a trpělivý. Nejraději chodí do lesa na vyjíždky, ale dokáže pečlivě odjezdit i hodinku na jízdárně nebo na lonži. Ošetřovat ho mohou i ti nejmenší. Aktuálně dělá strejdu a vychovává ve výběhu mladší generaci. Nese přezdívku Juráš/Jurášek.

Lord Beristo

Lordík se narodil 23.4. 2023 a je potomkem naší klisny Cindy, otcem je barevně atraktivní strakatý hřebec Bernstein.

Od prvního dne je to zkrátka krasavec, krásně kulatá osvalená záď, pevná kopyta, pevné velké klouby, prostě exteriérově super koník, pohybově také tanečník.

To potvrdil i na výstavě ve Svržně, kde v srpnu 2023 vyhrál svoji kategorii hřebečků českého sportovního koně.

Momentálně si užívá dětství ve společnosti dalších koňských kluků, nejraději má ustájeného Redyho se kterým se opravdu hodně vyblbne.

My tajně doufáme, že z něj nebude úplný čahoun, protože na to, že mu ještě není ani rok, tak už má cca 145 cm v kohoutku.

Funny Bar

Připravuje se.....

Tiffani

Tiffani je kobylka plemene Hafling, která je opravdu velmi hodná, šikovná a samostatná v terénu. Je to kobylka jednoho člověka, je ráda, když má své jistoty.

Hezky se s ní sbírají houby, klidně čeká a nikam neodchází.

Je to hodná teta i na hříbátka, s malou For Guidam's Rose si krásně hrála. Miluje plavení a mazlení.


Bohužel nás předčastně opustila, všichni na ní s láskou vzpomínáme.

LORA (Moruše)

Lora je kříženka hucula, tzv. huculoněco, letos jí bylo 27 let a stále se těší dobrému zdraví v rámci věku. Je to moc hodná kobylka, která si už jen užívá důchodu a sladkého nicnedělání. Dříve pro ni celodenní vyjížďky nebyl žádný problém a naopak jí bavily. Teď jsme jí přestěhovali sem a vidím na ní, že je tu šťastná.

Přejeme jí hlavně zdravíčko a doufáme, že tu s námi ještě nějaký rok bude.

Kontaktujte nás