Jezdecká Stáj

For Funny


FOR FUNNY

Zakládající kobylkou našeho sportovního chovu je hannoverská kobyla For Funny narozená roku 2007 po otci For Edition,matka po Contendro 1.

Fanynku máme od jejích 7 let a za tu dobu jsme ušli náročnou cestu.Postupně jsme se propracovali na výkonnost parkuru S** (130cm).

Je to typická zrzavá německá kobyla, která nedá člověku nic zadarmo, ale vyvažuje to svým charakterem a neomezeným skokovým talentem.

V parkuru je pozorná,energická, rychlá a hbitá,skoro ze všech závodů přivezla mašli.

V roce 2018 nám dala krásnou klisničku a v současné době je březí po hřebci Zanzibar,hříbátko očekáváme na konci června 2023.

Jelikož je to rodinné zlato a velice si jí vážíme,nese náš jezdecký areál její jméno.

Úspěšných parkurů máme na kontě několik, zde přikládáme jedno z nich.

For Guidam’S rose

Neboli Růženka či Rozárka je dcera naší Fanynky, otcem je 1053 Guidam Sohn .

Narodila se v květnu 2018 a od první chvíle nám dělá jen radost. Ve třech letech se úspěšně zúčastnila výkonnostních zkoušek mladých klisen ve Svinčicích.

V roce 2021 absolvovala šampionát mladých koní ve skoku ve volnosti ve Svržně a v početné konkurenci 3-letých klisen zvítězila, o rok později krásný výsledek napodobila a obsadila druhé místo. Má za sebou také účast na třech oficiálních závodech a jelikož maminku nezapře nejen vzhledem, ale i výsledky, tak přivezla z každého úspěšného parkuru mašli. Aktuálně je v plné přípravě na nadcházející sezónu a my pevně věříme, že v budoucnu dokáže minimálně to, co její maminka.

Na tréninku je vždy velmi dopředná, chtivá a učenlivá.

Cindy

Smíšená bělka po známém hřebci Aristo Z a z maminky po Catango Z je určitě první klisna, které si všimnete v našem výběhu. Když zrovna není vyválená a od bahna, tak krásně svítí na dálku. Máme ji od dubna a pořídili jsme ji hlavně do chovu, už několik hříbátek měla a je tedy zkušenou maminkou. Nyní je březí po všestranném hřebci Bernstein a hříbátko očekáváme na začátku dubna. Povahou je to velice jemná dáma, která nemá ráda zbrklé pohyby a potřebuje člověka, kterého zná a kterému věří. Zkrátka nesáhne na ní jen tak někdo.

 Zatím jsme jí nezkoušeli pod sedlem, jelikož údajně byla obsednutá ve třech letech a

následně byla jen v chovu, do budoucna jí však určitě zkusíme obsednout, aby mohla chodit na procházky do terénu.

Lettuce

Letuška je mohutná přerostlá klisna českého teplokrevníka po otci Phill, z maminky po Lacantus. Narodila se v dubnu 2011 a byla předurčena do sportu, postupně se vypracovala až do stupně S* (125 cm) v parkurovém skákání. Bohužel přes určité zdravotní komplikace byla ze sportu vyřazena a díky tomu se dostala do naší stáje, kde si spokojeně užívá velký výběh plný travičky a taky pravidelné vyjížďky do terénu.

Je to takový velký mazlík, má ráda lidský kontakt a je opravdu moc hodná na veškeré ošetřování. Na lonži se na ní může učit i začátečník. Naopak v terénu potřebuje zkušeného jezdce, který ji podpoří v každé nejisté situaci.

Tiffani

Tiffani je kobylka plemene Hafling, která je opravdu velmi hodná, šikovná a samostatná v terénu. Je to kobylka jednoho člověka, je ráda, když má své jistoty.

Hezky se s ní sbírají houby, klidně čeká a nikam neodchází.

Je to hodná teta i na hříbátka, s malou For Guidam’s Rose si krásně hrála. Miluje plavení a mazlení.

LORA (Moruše)

Lora je kříženka hucula, tzv. huculoněco, letos jí bylo 27 let a stále se těší dobrému zdraví v rámci věku. Je to moc hodná kobylka, která si už jen užívá důchodu a sladkého nicnedělání. Dříve pro ni celodenní vyjížďky nebyl žádný problém a naopak jí bavily. Teď jsme jí přestěhovali sem a vidím na ní, že je tu šťastná.

Přejeme jí hlavně zdravíčko a doufáme, že tu s námi ještě nějaký rok bude.

Kontaktujte nás